zapomenuté heslo | REGISTROVAT

uživatelské jméno
hesloPoužíváte nepodporovaný internetový prohlížeč. Použijte Firefox, Chrome, Operu nebo IE v aktuální verzi.

Chata s pozemkem (27 m2), Doksy u Máchova jezera, Česká Lípa

Tato aukce již proběhla.

Položka byla vydražena za částku:

1 291 111,-Kč
nejnižší podání:557 500,-Kč
nejnižší podání v %:44%
odhad ceny:1 263 500,-Kč
výše aukční jistoty:54 000,-Kč
minimální příhoz:10 000,-Kč
termín prohlídky:28.03.2023 15:30:00
začátek aukce:31.03.2023 10:00:00
konec aukce31.03.2023 10:30:00
podíl:100%
číslo jednací:5001 AD 23/566
typ jednání:elektronická aukce
systémové číslo jednání:31866
 
Předmětem aukce je chata s verandou a pozemkem nacházející se v jedné z žádaných rekreačních lokalit Staré Splavy – Máchovo jezero. Jednopodlažní montovaná dřevěná chata se zastavěnou plochou 27 m2 je v udržovaném stavu, obyvatelná a po částečné rekonstrukci (nová střecha, toaleta, sprcha, kuchyňská linka). I tak ale nabízí možnost přebudování dle požadavků nového majitele. Uvnitř je palanda, stůl a židle, stolek. Chata disponuje sprchovým koutem a toaletou. Je přivedena elektřina, voda, odpady. Chatka stojí na vlastním pozemku 27 m2 plus k ní náleží pozemek před chatkou 37 m2. V části, kde se nemovitost nachází je většina chatiček v osobním vlastnictví a majitelé se o okolí starají. Je tedy udržované a čisté. Vhodné k vlastní rekreaci i jako investice na pronájem. Chatka je kousek od hlavní ,,promenády“, kde je občerstvení, sezení, atd. Pěšky lze dojít na hlavní pláž Máchova jezera ve Starých Splavech i na skalnatou pláž na druhé straně (pěšky po promenádě cca do 500 m). Staré Splavy jsou žádaným lázeňským rekreačním městečkem na břehu Máchova jezera. Zde se nachází jedna z hlavních pláží tzv. ,,Mácháče, kde jsou oblíbené tobogány, občerstvení a další atrakce. Obcí prochází mnoho turistických stezek pro pěší, cyklistické či vlakové výlety. Vzdálenost od České Lípy je cca 16 km, od Mladé Boleslavi asi 30 km, od Liberci okolo 60 km a od Prahy přibližně 95 km. Majitel nemovitosti se stává členem spolku chatařů (stanovy naleznete v dokumentech aukce), kde se platí IS měsíčně záloha. Nemovitost není zatížena zástavním právem. Pro více informací nás kontaktujte.

Každý zájemce je povinen si zjistit skutečný současný stav nemovitosti s ohledem na případné reklamace vlastností předmětu aukce.

GPS: 50.59904646, 14.639958444

Aukční jistota se automaticky vrací, pokud se v aukci zájemce nestane vítězem nebo vítězem v pořadí.

Organizovaná prohlídka se na této nemovitosti bude konat 28.3.2023 v 15:30 hodin. Na prohlídku je nutné se předem nahlásit aukčnímu specialistovi. Nejpozději den před prohlídkou.

Pro další informace volejte zástupce aukční společnosti - tel.: 724 590 650 - Ing. Petra Kirnerová. Účast na prohlídce není podmínkou pro účast v aukci.

Číslo jednací: 5001 AD 23/566
Začátek aukce: 31.03.2023 10:00:00
Konec aukce: 31.03.2023 10:30:00
Město: Doksy
Okres: Česká Lípa
Kraj: Liberecký kraj
Katastrální území: Doksy u Máchova jezera
Podíl: 100%
nejnižší podání: 557 500,- Kč
Minimální příhoz: 10 000,- Kč
Odhad ceny: 1 263 500,- Kč
Aukční jistota: 54 000,- Kč
Odměna za službu obstarání příležitosti uzavřít smlouvu je ve výši aukční jistoty: 54 000,- Kč
Prohlídka: Organizovaná prohlídka se na této nemovitosti bude konat 28.3.2023 v 15:30 hodin. Na prohlídku je nutné se předem nahlásit aukčnímu specialistovi. Nejpozději den před prohlídkou. Pro další informace volejte zástupce aukční společnosti - tel.: 724 590 650 - Ing. Petra Kirnerová. Účast na prohlídce není podmínkou pro účast v aukci.

Dokumenty

NázevVelikostSoubor
Aukční vyhláška1,0MBAV - chata Splavy 456_2023.pdf
Odhad ceny0,7MBOdhad ceny 2023 - chata Splavy.pdf
KS vzor - chata0,3MBKS vzor - chata.pdf
stanovy ARTES0,1MBstanovy ARTES.pdf
Smlouva o účasti v elektronické aukci0,5MBSmlouva-o-účasti-v-elektronické-aukci.pdf
Sdělení před uzavřením smlouvy prostřednictvím internetu0,5MBSdělení-před-uzavřením-smlouvy-prostřednictvím-internetu.pdf
Obchodní podmínky1,1MBObchodní-podmínky.pdf
Záznam o provedení dražby zverejnenaodkazZDE, PDF


Do této dražby se není možné přihlásit.

česká aukční s.r.o.

Organizovaná prohlídka se na této nemovitosti bude konat 28.3.2023 v 15:30 hodin. Na prohlídku je nutné se předem nahlásit aukčnímu specialistovi. Nejpozději den před prohlídkou. Pro další informace volejte zástupce aukční společnosti - tel.: 724 590 650 - Ing. Petra Kirnerová. Účast na prohlídce není podmínkou pro účast v aukci.

IČ: 19315341
DIČ: CZ19315341

Adresa:
Skořepka 1058/8
110 00  Praha 1

datová schránka: g9ddmg5
e-mail: kirnerova@ceskaaukcni.cz
telefon: 724 590 650

Pokud zde chcete komunikovat s vyhlašovatelem aukce, musíte být zaregistrování a přihlášeni do svého profilu.

Jak se zúčastnit elektronické aukce

 

Účast v elektronické aukci lze rozdělit do těchto tří základních kroků:

1.  Provést registraci a přihlásit se do svého uživatelského účtu

2.  Připojit se do elektronické aukce

3.  Splnit podmínky účasti pro danou elektronickou aukci

 

1. Provést registraci a přihlásit se do svého uživatelského účtu

Registrace uživatele Vám zpřístupní další funkce portálu, zejména možnost se přihlásit do elektronických jednání (dražba, aukce atd ...). Registraci provedete tak, že v pravém horní části webové stránky kliknete na odkaz "REGISTROVAT". Formulář k registraci vyplňte zcela a pravdivě. Zkontrolujte zejména správnost uvedení Vašeho e-mailu, jinak nebudete moci Váš uživatelský účet aktivovat. Před dokončením registrace se seznamte s Provozními podmínkami portálu (PPP) a podmínkami udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů (SSZOU), se kterými je nutné vyznačit souhlas před odesláním žádosti o registraci.

Po vyplnění registračního formuláře Vám je do Vašeho e-mailu zaslán aktivační odkaz. Svůj účet aktivujete ve Vašem e-mailu kliknutím na tento aktivační odkaz. Nyní se již můžete přihlásit pomocí Vámi zvoleného uživatelského jména a hesla na portále e-drazby.cz a využívat služeb portálu naplno.

 

2. Jak se připojit do aukce

U elektronické aukce máte možnost se do ní připojit, kliknutím na tlačítko "Připojit se do aukce". Před odesláním souhlasu si prosím přečtěte Sdělení před uzavřením smlouvy a veškeré aukční dokumenty na záložce „Dokumenty“ a v případě, že s nimi bez výhrad souhlasíte, potom nám jednak zaškrtnutím potvrďtě, že „Přijal/a jsem Sdělení před uzavřením smlouvy“ a jednak pod textem „Zaškrtnutím tohoto políčka prohlašuji, že jsem seznámil/a se všemi podmínkami této aukce dle aukčních dokumentů zveřejněných níže na záložce "Dokumenty" a souhlasím s nimi.zaškrtněte políčkoSouhlasím a chci se připojit k aukci“, tím se Vám zpřístupní tlačítko odeslat.

Bez odeslání přijetí Sdělení před uzavřením smlouvy a potvrzení seznámení se s aukčními dokumenty se nemůžete do aukce připojit. Stisknutím tlačítka Odeslat uzavíráte distančním způsobem Smlouvu o účasti v elektronické aukci. Před uzavřením smlouvy o účasti v elektronické aukci se detailně seznamte s obsahem všech dokumentů na záložce "Dokumenty" v detailu dané aukce. Upozornění: Tyto dokumenty obsahují podstatné informace o dané aukci!

Jakmile kliknete na "ODESLAT", objeví se elektronická aukce, na kterou jste se přihlásili v záložce "Jste přihlášeni", kde tato aukce zůstane dokud aukce nezapočne (nebo může zmizet, pokud bude výjimečně zrušena). U každé aukci naleznete seznam podmínek k účasti na elektronické aukci v aukční vyhlášce nebo na záložce "Podmínky připuštění". Do aukce budete připuštěni až po splnění podmínek pro účast v aukci. Za manžele nebo podílové spoluvlastníky může licitovat vždy jen jedna osoba, která účet založila (registrovaný uživatel).

 

3. Jak splnit podmínky aukce

U aukce je třeba pouze složit aukční jistotu. Jak provést platbu je vždy popsané v aukční vyhlášce v záložce "Dokumenty" nebo na Záložce Podmínky připuštění. U platby si kromě čísla účtu a částky dávejte pozor na správný předepsaný variabilní a specifický symbol.

Pokud máte splněny podmínky účasti v aukci, vyčkejte na okamžik započetí aukce. Činit nabídky, můžete pouze, pokud jste přihlášeni do svého uživatelského profilu na portále e-dražby.cz

 

Průběh aukce

Než se budete moci zúčastnit elektronické aukce, musíte být zaregistrováni, mít aktivovaný účet, musíte být přihlášeni do svého uživatelského účtu, musíte být do dané aukce přihlášeni a také musíte mít splněny podmínky účasti v dané aukci!

Každá aukce má svůj začátek, konec a může mít svoje podmínky připuštění a svůj vlastní odlišný průběh a pravidla a vznikají Vám zejména vítězstvím v takovém jednání různé druhy práv a závazků. Proto je nutné se seznámit se všemi dokumenty v sekci „Dokumenty“ na detailu dané aukce. Pokud jsou informace na této záložce v rozporu s ustanoveními v jakémkoliv dokumentu na záložce „Dokumenty“ nebo v textu na detailu aukce, mají tyto dokumenty nebo text na detailu aukce vždy přednost a v rozsahu rozporu je text na této záložce, kterou právě čtete v takovém případě neplatný.

 

Doplňující a užitečné informace:

 

Na portále e-dražby.cz se provádí vícero druhů nebo chcete-li typů elektronických jednání, zejména tyto druhy:

1.      Dražby v rámci exekuce nebo dražby soudním prodejem se provádí podle ustanovení občanského soudního řádu zákona č. 99/1963 Sb.

2.      Veřejné dražby dobrovolné či nedobrovolné jsou uskutečňovány podle ustanovení zákona o veřejných dražbách zákona č. 26/2000 Sb. dle Vyhlášky o stanovení podmínek postupu při elektronické dražbě č. 18/2014 Sb.

         Článek o rozdílu dražeb podle OSŘ a podle zákona 26/2000 Sb. – ZDE.

3.      Aukce jsou prováděny podle NOZ, zejména podle § 1770 zákona č. 89/2012 Sb. a jednání má závazný charakter ve smyslu vítěze aukce nebo vítěze v pořadí dle podmínek uvedených v aukční vyhlášce

4.      Výběrová řízení jsou též prováděna na základě § 1770 zákona č. 89/2012 Sb. a nemají povahu závazného jednání do doby potvrzení úmyslu obou stran uzavřít kupní smlouvu ke sjednané výši ceny 

5.      Běžné prodeje či pronájmy ve smyslu běžné nabídky k prodeji či k pronájmu, případně jiná jednání, která též nemají povahu závazného jednání do doby potvrzení úmyslu obou stran uzavřít kupní smlouvu ke sjednané výši ceny. 

 

Všechny podstatné informace o daném typu jednání vždy naleznete v přiložených dokumentech na záložce "Dokumenty" na detailu daného jednání.

 

Na portále e-dražby.cz činíte v dražbě/aukci svá podání (nabízenou částku) formou příhozů!  Příhoz je částka, o kterou chcete aktuální podání navýšit!

Tedy vždy přihazujete určitou sumu peněz nad poslední podání, většinou jiného účastníka. Příhoz učiníte tak, že napíšete částku, kterou chcete přihodit do políčka "Váš příhoz" a kliknete na tlačítko "Přihodit". Pokud bude například poslední nejvyšší podání  (aktuální nejvyšší nabídnutá částka)  činit 100.000,- Kč a Vy budete chtít nabídnout částku 110.000,- Kč,  učiňte příhoz ve výši 10.000,- Kč.

Svůj příhoz před kliknutím řádně zkontrolujte, jeho výši již nejde ani opravit, ani vzít zpět! U dražeb podle zákona 26/2000 Sb. kde vyhláška 18/2014 Sb. upravuje jiný postup – účastník dražby je před odesláním svého podání dotázán elektronickým dražebním systémem, zda chce skutečně učinit podání v takové výši. Pod vaším příhozem se dopočítává částka, kterou nabízíte celkem, abyste si byli svým příhozem opravdu jistí. Upozornění: U dražeb podle zákona 26/2000 Sb. systém musí umožnit dražícímu účastníkovi přihodit i když vítězí = může přehodit sám sebe! Stisknutím tlačítka "Enter" se příhoz neprovede, tím chceme předejít omylu při příhozech, je nutné příhoz vždy potvrdit kliknutím na tlačítko "Přihodit".

Po zahájení dražby/aukce se Vám zobrazí možnost doplnit částku do pole "Váš příhoz" a pak můžete Přihodit kliknutím na tlačítko "Přihodit"; nebo můžete kliknutím na tlačítko "Doplnit xxxx Kč" s vyznačenou sumou místo xxxx a dát tak pokyn systému do políčka "Váš příhoz" vyplnit minimální výši příhozu a pak můžete Přihodit kliknutím na tlačítko "Přihodit"; nebo můžete jako první po otevření dražby/aukce kliknout na "Učinit nejnižší podání v hodnotě XXXX Kč a systém neprodleně bez dalšího provede Vaši nabídku ve výši minimálního podání XXXX Kč. Systém se může (pokud je tak vyhlašovatelem dražby/aukce nastavený) před učiněním příhozu/nabídky zeptat, zda si přejete skutečně takové podání/nabídku učinit, potom je třeba ještě systému toto podání/nabídku potvrdit. Pokud systém před doručením Vašeho podání/nabídky prostřednictvím webu obdržel a přijal stejné nebo vyšší podání/nabídku od jiného dražícího nebo licitujícího uživatele, potom Vás o tom informuje a Vaše podání/nabídka se v seznamu přijatých podání/nabídek nezobrazí.


Náš portál Vás sám automaticky gratulací upozorní, že máte nejvyšší podání, to znamená, že v dražbě či aukci vítězíte. Pokud Váš příhoz někdo jiný přehodí, potom Vás portál opět sám automaticky informuje o tom, že pokud chcete položku získat, musíte učinit další příhoz.

Nebojte se, že Vás v poslední vteřině někdo příhozem přehodí a v dražbě či aukci zvítězí. Pokud na konci dražby či aukce  (třeba v posledních vteřinách) někdo učiní příhoz, čas ukončení dražby či aukce se vždy prodlužuje na 5 minut a Vy můžete dál pohodlně přihazovat. To se opakuje, dokud od posledního příhozu neuplyne pět minut a dražba končí. Vítězí účastník s nejvyšším podáním.

Důrazně nedoporučujeme s příhozem čekat až na poslední vteřiny ukončení dražby či aukce, protože nemusí být Váš požadavek včas doručen na náš server (například z důvodu Vaší špatné konektivity), čímž se příhoz neučiní a dražba či aukce se ukončí a Vy nezvítězíte, přestože jste na tlačítko "Přihodit" kliknuli ještě v posledních vteřinách před ukončením dražby či aukce. Toto je pevně zakotveno v provozních podmínkách portálu a na pozdější reklamaci tohoto typu nelze brát zřetel. Z důvodu automatického prodloužení o dalších 5 minut po posledním příhozu nemá úmyslný příhoz na poslední chvíli zřejmě ani žádnou taktickou či jinou výhodu.


Dražby či aukce, ve kterých jste zvítězili, se Vám zobrazí v záložce „
Vydražené“. Na ostatní dražby či aukce, kterých jste se zúčastnili, se můžete kdykoliv podívat v záložce „Archiv“.


Pokud máte námitku proti průběhu dražby, můžete ji v případě, že jsou námitky umožněny, ve stanovené lhůtě podat a dražebník je povinen na ni reagovat. Námitky prosím podávejte pouze v opodstatněných případech. Pokud jste nemohli dražit nebo přihazovat například z technických důvodů špatného nebo žádného připojení k internetu a podobně na Vaší straně, není to zřejmě oprávněná námitka.

 

UPOZORNĚNÍ: pokud je u dražby uvedeno, že je "kamenná", znamená to, že se bude konat fyzicky v místě určeném dražebníkem (např. exekutorem nebo jiným pořadatelem dražby) a na portálu e-dražby.cz se tato dražba neotevře a nebudete moci ani činit příhozy. Na dražbu se musíte na místo určení v určený čas osobně dostavit.

Náš systém umožňuje s dražebníkem či vyhlašovatelem aukce komunikovat prostřednictvím interních zpráv. U každé dražby či aukce je v dolní části detailu dražby záložka Zprávy, kde vyplníte předmět a text samotné zprávy a odešlete přímo dražebníkovi či vyhlašovateli aukce. Pokud vám odpoví nebo sám novou zprávu napíše, je v horní liště vašeho uživatelského účtu za záložkou zprávy vidět číslicí počet nepřečtených zpráv. Kliknutím na tuto záložku se zobrazí doručené zprávy.

Dražebník či vyhlašovatel aukce může také prostřednictvím systému zveřejňovat oznámení. Pokud nějaké zveřejnil, zobrazí se "počet oznámení" s vykřičníkem pod informační tabulí o splnění podmínek dražby a kliknutím na tuto informaci vás systém přesměruje na záložku Oznámení, kde si tato oznámení pečlivě přečtěte. Mohou obsahovat důležitá sdělení.

Přejeme Vám úspěšné dražby a aukce.

 

 

 

 

 

 Vytvořil tým SOFFITECH s.r.o. www.soffitech.com